Mások ezeket rendelték
Tekergő
A magyarok második legkedveltebb sajtja a parenyica. Hevített gyúrt sajt, melyet szalagra nyújtunk, sózunk és csiga formára tekerünk. A tekergő nevet ezért kapta. Természetes bükkfaforgácson füstölve kapja végleges színét, illatát, ízét. A színárnyalatok eltérőek lehetnek egyes füstölések között. (általában a levegő páratartalmától függ) Összetevői: Magyartarka-tehéntej (szénatej), tejsavbaktérium kultúra, természetes oltó, só A 2021-ben ezüstérmet, majd a 2022-ben bronzérmet kapott a Magyar Sajtmustrán. Fogyasztása függőséghez vezethet. ,, Ételed az életed! " Baráti üdvözlettel: Németh család
Édeskömény tea
Vegyszermentesen termesztett vagy gyűjtőtt, kézzel készített teafű. Elkészítése: főzetet készítünk :1 csipet teafűvet 2,5 dl forró vízben feltesszük főzni, 10 percig. Majd levesszük a tűzről, lefedve állni hagyjuk még 10 percig. Ha gyomorbántalmakra isszuk, akkor nem édesítjük. Édeskömény: Az édeskömény évszázadok óta közismerten jótékony hatást fejt ki az emésztőrendszerben, Gyomorrontás esetén,emésztési zavarok – bélgázok, gyomortáji felfúvódás, böfögés – és az ezekkel járó fájdalmak enyhítésére is használhatjuk.jelentős mértékben fokozza a hasnyálmirigy-eredetű lipáz aktivitását, mely által elősegíti a belekbe került táplálék – erjedés, rothadás nélküli - optimális megemésztését. Nyákoldó, köptető és hörgőtágító , erős köhögés esetén is iható. Tejelválasztást fokozó, nőgyógyászati problémáknál méh ellazítására,menstruáció indítására, görcsoldásra, magas fitoösztrogén tartalma miatt klimaxos tünetek enyhítésére is alkalmas. Salaktalanító, fogyasztó teakeverékek alkotója. Ánizsra hasonlító aromás íze van, fűszerként is használható. Gyerekeknek erősen higítva, de legfeljebb fele mennyiségben adható 12 éves korig.
Fermentált cékla
Régóta tudjuk, hogy az emberi vastagbélben kolonizáló baktériumok, vagyis a bélflóra/mikrobiom befolyásolja immunrendszerünket, ezáltal egészségünket. Több kísérletben is kimutatták már, hogy a mikrobiom összetételére és működésére a táplálkozási szokásaink vannak a legnagyobb hatással. Valamint az is ismert, hogy az étrendünk megváltoztatása rövid időn belül modulálja a bélflóránkat. Korunk civilizációs betegségeiben közös, hogy krónikus gyulladással járnak. Érdekes egybeesés, hogy a bélflóra megváltozása az iparosodás, városiasodás hatásra jól dokumentált jelenség. A z egyik élelmiszercsoport, aminek bizonyítottan jótékony hatása van az emberi bélflórára a fermentálással készült ételek csoportja. Ide tartoznak például: savanyúkáposzta is Átfogó, tanulmányokban bizonyították a fermentált ételek fogyasztásának kapcsolatát a diabetes, a daganatos és kardiovaszkuláris megbetegedések csökkent rizikójával. Erősíti a gyomorsavat, az emésztési folyamatok így tökéletesen tudnak működni, nem indulnak el a megemésztetlen anyagok hatására a gyulladási folyamatok. A cékla kellemesen édeskés, bár kissé földízű, könnyen hozzáférhető szuperélelmiszer. Kimagaslóan gazdag értékes összetevőkben, A-, B-, C-vitamin-tartalma miatt rendkívül jó immunerősítő. Bővelkedik antioxidánsokban, emellett pantoténsavat, likopint, biotint, szilíciumot, káliumot, magnéziumot, nátriumot, kalciumot, cinket, rezet, továbbá mangánt és vasat tartalmaz. Hozzájárul a nyirokmirigyek egészséges működéséhez és a kiegyensúlyozott idegrendszerhez.Májproblémák esetén is igen hatásos, segíthet a méregtelenítési folyamatokban, illetve a túlzott alkoholfogyasztás miatt kialakuló mellékhatások leküzdésében. Magas káliumtartalma miatt támogatja az izomerősítést és az állóképesség növelését, míg vitaminjai az immunerősítésben vállal szerepet.Kúraszerű fogyasztása feloldhatja az epe- és vesekövet, hiszen a cékla hatása a vesékre és az epe működésre is rendkívül kedvező.Lúgosító és méregtelenítő tulajdonsága közismert, de a cékla az emésztés segítője is lehet. Rostjai révén kipucolja a bélrendszerben lerakódott salakanyagokat és toxinokat. A fermentálás során - mivel nyers marad- a fenti előnyös tulajdonságait megőrzi.